Fossavatnsgangan 2020

Íslenska English

Go back to registration page

Registered contestants


25 km F Fossavatn Skate (Registered: 7)
Name Nationality YOB Team / Club
Chris Todd US 1956
Connie Johnson CA 1955
Ken Johnson CA 1958
Marie Donnelly CA 1962
Robert Palliser CA 1946
Ross Wilkinson CA 1963
Veli Rautiainen FI 1948
5 km CL Fossavatn (Registered: 1)
Name Nationality YOB Team / Club
Ruth Elfarsdottir IS 1967
50 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 243)
Name Nationality YOB Team / Club
Ágúst Gunnarsson IS 1976
Ágúst Sigurjónsson IS 1974 FÍ Landvættir
Aku Joentausta FI 1991 Team Wassu
Alma Oddsdóttir IS 1972
Andrea Sigrún Harðardóttir IS 1968
Andres Jónsson IS 1964 FÍ Landvættir
Andres Krik EE 1968 Saku Suusaklubi
Ann-Sofie Robért SE 1973 Hästhults AIK
Anna Gunnlaugsdottir IS 1971 3N
Anna Sigrún Rafnsdóttir IS 1968
Anna Svavarsdóttir IS 1973 FÍ Landvættir
Ármann E. Lund IS 1972 Breiðablik
Arna Rut Hjartardóttir IS 1979
Arnar Þór Jónsson IS 1974
Arnbjörg María Danielsen IS 1980
Árni Gunnar Vigfússon IS 1967
Ása Bergsdóttir Sandholt IS 1978 FÍ landvættir
Ásdís Birgisdóttir IS 1970 FÍ landvættir
Ásdís Guðjónsdóttir IS 1960
Ásdís Ósk Valsdóttir IS 1969 FI Landvættir
Ásdís Sigurðardóttir IS 1983
Ástríður Elín Jónsdóttir IS 1967
Auður Helgadóttir IS 1972 FÍ Landvættir
Baldvin Stefánsson IS 1971
Berglind Gunnarsdóttir IS 1983
Berglind Árnadóttir IS 1979
Berta Björk Arnardóttir IS 1983 FÍ Landvættir
Birkir Þór Jónasson IS 1969
Bjarki Lúðvíksson IS 1972
Bjarni Friðrik Jóhannesson IS 1976
Bjarni Kristjánsson IS 1962 FÍ landvættir
Björn Víglundsson IS 1971
Björn Gunnarsson IS 1964 SKA
Björn Oddsson IS 1968
Bóel Hjarta IS 1971
Brynhildur Bjarnadóttir IS 1974 Sveitaþrek
Brynhildur Björnsdóttir IS 1961 Fí Landvættur 2019
Brynja B Magnúsdóttir IS 1976 Ullur
Cecilia Sixten SE 1966 Haesthults AIK
Chris Todd US 1956
Connie Johnson CA 1955
David Michael AU 1954 RAN Ski Club
DECARLI ANTONIETTA IT 1956 S. C. Filz Sport Volano A.S.D.
Dögg Hauksdóttir IS 1977
Edda Vesteinsdottir IS 1981
Egill Snær Þorsteinsson IS 1974
Elfa Guttormsdóttir IS 1971
Elfa Björk Eiríksdóttir IS 1974
Elisabet Agnarsdóttir IS 1972
Elisabet Jónsdóttir IS 1975
Erla Edvardsdottir IS 1978 Mosóskokk
Erlendur Pálsson IS 1966
Erlendur Sturla Birgisson IS 1956 Breiðablik
Erling Guðmundsson IS 1977 Landvættir
Erwin Götzl DE 1958 Blaue Traube
Eva Magnúsdóttir IS 1964
Eyrún Eyþórsdóttir IS 1973
Eyrún Ásgeirsdóttir IS 1991
Eyrún Harpa Hlynsdóttir IS 1978 Fí Landvættur
Eyrún Sif Ingólfsdóttir IS 1969
Ferdinand Rust DE 1971 Bistdudeppart
FRANZOI VITTORIO IT 1955 S. C. FILZ SPORT VOLANO A.S.D.
Fríða Gylfadóttir IS 1982
Friðrik Ó. Friðriksson IS 1969
Gerður Magnúsdóttir IS 1978 Vættirnar
Gerður Steinþórsdóttir IS 1944 Ullur
Gestur Þór Óskarsson IS 1974 UMFUS
giorgio fontana CH 1963
Gísli Elíasson IS 1981 FÍ Landvættir
Greg Littlefair CA 1967 Team NT
Grímur Bjarnason IS 1979
Gróa Björk Jóhannesdóttir IS 1969 SKA
Gudrun jonina Sveinsdottir IS 1970
Gunnar Sigurðsson IS 1959 3SH
Gunnar Wedholm IS 1975 FÍ Landvættir
Gunnar Torfason IS 1973 Ullur
Gunnlaugur Jóhannesson IS 1965
Gurún sigriður Ágústsdóttir IS 1974
Guðfinna Halldorsdottir IS 1984
Guðfinna Kristófersdóttir IS 1968 Landvættir
Guðlaug Steinsdóttir IS 1961 Nepalíur
Guðmundur Ólafsson IS 1966
Guðráður Sigurjónsson IS 1961
Guðrún Ásta Árnadóttir IS 1975 Skokkhópur Hauka
Guðrún Georgsdóttir IS 1975 Skíðadeild Ármanns
Guðrún Guðmundsdóttir IS 1961
Guðrún Harpa Bjarnadóttir IS 1969 Nepalíur
Guðrún Símonardóttir IS 1971
Guðrún Þórhalla Helgadóttir IS 1969 Nepalíur
Gylfi Ólafsson IS 1983
Hafdís Gunnarsdóttir IS 1980 Gullrillur
Hallbjorn Bjornsson IS 1972 Landvættaklúbburinn Kiddi / Drangey
Halldór karlsson IS 1969 Landvættir
Halldór Snæbjörnsson IS 1966 SKA
Hallgrímur Vignir Jónsson IS 1969
Harpa Sóley Snorradóttir IS 1971
Heimir Ingimarsson IS 1980
Helga Árnadóttir IS 1971
Helga Stefansdottir IS 1967
Helga Sæunn Sveinbjörnsdóttir IS 1966
Helgi Jóhannesson IS 1963
Hergill Sigurðsson IS 1976
Hildur Andrjesdóttir IS 1983 UFA Eyrarskokk
Hildur Ingvarsdóttir IS 1975
Hildur Jóhannesdóttir IS 1961
Hildur Kristín Einarsdóttir IS 1974 Ullur
Hjálmar Þorsteinsson IS 1971
Hjördís Hjartardóttir IS 1959
Hólmgeir Þorsteinsson IS 1972
Hörður Þórhallsson IS 1967
Höskuldur Tryggvason IS 1971
Hrafn Þórðarson IS 1959
Hrafn Hlíðdal Þorvaldsson IS 1993
Hrafnhildur Tryggvadóttir IS 1969 Laugaskokk
Ilmur Gísladóttir IS 1977
Indriði Hauksson IS 1969 Ullur
Ingibjörg Valgeirsdóttir IS 1971
Ingólfur Þórisson IS 1958
Ingveldur Sæmundsdóttir IS 1970
Iris Anna Karlsdóttir IS 1971
Iða Brá Vilhjálmusdóttir IS 1964 FÍ Landvættir
Jakobína Grétarsdóttir IS 1956
Jenna Huld Eysteinsdóttir IS 1976
Jevgenia Redko IS 1979 Landvættir
Jóakim Reynisson IS 1961
Jóhann Wathne IS 1976
Jóhanna Fríða Dalkvist IS 1971
Jón Pétursson IS 2000 Landvættaklúburinn Kiddi / Team Drangey
Jón Axelsson IS 1963
Jón Viggó Gunnarsson IS 1969
Jóney Kristjánsdóttir IS 1965
Jórunn Rothenborg IS 1962 Breiðablik
Júlíus Geir Gunnlaugsson IS 1969
Kári Þorsteinsson IS 1974 Landvættaklúbburinn Kiddi/Team Drangey
Karl Arnar Aðalgeirsson IS 1967
Karl Pétursson IS 1966
Katarina Stigsdotter Svensson SE 1963 Hästhult AIK
Katie Bradish US 1987 Sandpoint Nordic Race Team
Katrin Magnúsdóttir IS 1973
Ken Johnson CA 1958
Ketill Már Björnsson IS 1963
Kolbrún Björnsdóttir IS 1974 Nepalíur
Kristín Huld Haraldsdóttir IS 1970
Kristín Magnúsdóttir IS 1959
Kristín Vala Matthíasdóttir IS 1981 Breiðablik
Kristinn Guðmundsson IS 1960 FI Landvættir
Kristján Hreinsson IS 1964
Kyösti Lehtonen FI 1961
Laufey Birna Ómarsdóttir IS 1977
Logi Geir Harðarson IS 1972
luca negri CH 1962
Luciano Malfer IT 1962
Magnús Björnsson IS 1951 Ullur
Málfríður Guðmundsdóttir IS 1977 Ullur
Manfred Bleimuth AT 1960
Már Másson IS 1963 FÍ -
Margrét Hrönn Svavarsdóttir IS 1965 SKA
Margrét Sverrisdóttir IS 1965 Skokkhópur Hauka
María Ásgeirsdóttir IS 1977
María Rún Hafliðadóttir IS 1972
Marie Donnelly CA 1962
Marisa Speccher IT 1962
Martha Hermannsdóttir IS 1983
Martin Linsley AU 1951 RAN Ski Club
Miika Ruokonen FI 1990 Ski Jyväskylä
Nanna Ýr Arnardóttir IS 1982
Odd Stenersen NO 1964
Ólafur Örn Jónsson IS 1971
Ólafur Rúnar Ólafsson IS 1975 SKA
Ólafur Sigurðsson IS 1970 Ármann
Ólafur Þór Smárason IS 1967 Landvættir
Olga Perla Nielsen IS 1978 Ægir 3
Oli Petursson IS 1996 Landvættaklúbburinn Kiddi / Team Drangey
Olof Sixten SE 1967 Haesthults AIK
Örn Arnarson IS 1965
Óskar Ágústsson IS 1973
Ota Štros CZ 1965 Super Slow Motion
Páll Már Pálsson IS 1965 Skokkhópur Hauka
Paolo Oliviero IT 1958
Paul Svensson SE 1966 Hästhult AIK
Petr Štros CZ 1968 Super Slow Motion
Petur Björnsson IS 1970 Landvættaklúburinn Kiddi / Team Drangey
Ragna Dóra Rúnarsdóttir IS 1964
Ragnar Gunnlaugsson IS 1974
Ragnheiður Ásvaldsdóttir IS 1978
Ragnheiður K Guðmundsdóttir IS 1967 Hilton fun run club
Rannveig Björk Guðjónsdóttir IS 1974
Rannveig Hafberg IS 1966
Robert Palliser CA 1946
roberto bonzi IT 1957
Ross Wilkinson CA 1963
Rüdiger Schmidt DE 1972 Bistdudeppart
Rúnar Bjarnþórsson IS 1963
Runólfur Benediktsson IS 1976 Skíðadeild Fram
Ruth Elfarsdottir IS 1967
Selma Malmquist IS 1982
Sigridur Gisladottir IS 1968
Sigriður Anna Sigurðardóttir IS 1967 Skynsemin ræður
Sigríður Bjarnadóttir IS 1983
Sigríður Lára Guðmundsdóttir IS 1975 Breiðablik
Sigríður Valdimarsdóttir IS 1967
Sigrún Hreiðarsdóttir IS 1970 FÍ Landvættir
Sigrún Matthíasdóttir IS 1983
Sigrún Melax IS 1984
Sigrún Sigurjónsdóttir IS 1974 Landvættir 2020
Sigurdur Petursson IS 1969
Sigurjón Ólafsson IS 1969 Ægir3
Sigurlaug Benediktsdottir IS 1973
Sigurður Guðjónsson IS 1972
Sigurður Örn Jónsson IS 1970 Íslenzkir / HRAS
Sigurður Ragnarsson IS 1974
Sindri Bergmann IS 1973
Sirli Metsamäe EE 1974 Saku Suusaklubi
Skuli Kristjánsson IS 1976
Smári Björnsson IS 1975 Landvættur 2019
Sóley Halla Eggertsdóttir IS 1972
Sonja Sif Jóhannsdóttir IS 1975 UFA - Eyrarskokk
Stefán Georgsson IS 1972 Skokkhópur Hauka
Stefán Guðjónsson IS 1971 Team Reykjavik - Ullur
Stefán Stefánsson IS 1957
Svanborg Þórdís Frostadóttir IS 1964
Tinna Arnardottir IS 1978
tom cantamessi CH 1969
Tommy Johansson SE 1964 Hästhult AIK
Torfi Johannsson IS 1977 Fí Landvættur
Trausti Guðmundsson IS 1978 FÍ landvættir
trausti jarl valdimarsson IS 1957
Unnsteinn Jónsson IS 1963 SKA
Unnur Magnúsdóttir IS 1983 Vættirnar
Unnur Ólöf Sigurðardóttir IS 1963
Vala Agnes Oddsdóttir IS 1965
VALGERÐUR Guðjónsdóttir IS 1972
Vigfus Björnsson IS 1967
Vincenzo Roberto Di Girolamo IT 1959
Vittorio Pontara IT 1959
Yngvi Guðmundsson IS 1984 Ullur
Yngvi Yngvason IS 1976 Drangey(Landvættaklùbburinn Kiddi)
Þór Sigurðsson IS 1974
Þóra Jóhanna Jónasdóttir IS 1965
Þórdís Ósk Rúnarsdóttir IS 1978 Drangey (Landvættarklúbburinn Kiddi)
Þórdís Sigurðardóttir IS 1978 Gullrillur
þórhallur guðmundsson IS 1984
Þorvaldur Hlíðdal Þórðarson IS 1954
25 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 14)
Name Nationality YOB Team / Club
Anna María Jónsdóttir IS 1981
Daria Kaverzina RU 1987
Elín Pétursdóttir IS 1958
Elvar Þór Bjarnason IS 1991
Erla H Aðalgeirsdóttir IS 1964
Hrafnhildur E Karlsdóttir IS 1967
Katrín Björg Ríkarðsdóttir IS 1967
Lilja Möller IS 1969
Magnús Haraldsson IS 1968 Ullur
Sigríður Gunnarsdóttir IS 1969 Ullur
Stefán H. Stefánsson IS 1971
Valtýr Sigurðsson IS 1945 Skíðafélag Siglufjarðar
Veli Rautiainen FI 1948
Þóra Björk Eysteinsdóttir IS 1975 FÍ Landvættir
12,5 KM Cl Fossavatnsgangan (Registered: 4)
Name Nationality YOB Team / Club
Anastasiia Mazina RU 1993
Atlas Örn Gíslason IS 2006 FÍ Ungvættir
Herdis Maríanne Guðjónsdóttir IS 1957
Hildur Dögg Ásgeirsdóttir IS 1976